Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2011

ΑΙΟΛΟΣ - ΜΥΡΙΚΗ 0-0 Κόλλησαν στο μηδέν

Κόλλησαν στο μηδέν  Μυρίκη και Αίολος, σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις και λιγοστές συγκινήσεις.
Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, χωρίς ωστόσο να μπορέσουν να πετύχουν κάποιο γκολ που θα τους έδινε την νίκη. Χαρακτηριστικό του αγώνα ότι στο πρώτο ημιχρόνιο έγιναν μόνο δυο καλές φάσεις μπροστά στα καρέ των δυο γκολκίπερ, ενώ στην επανάληψη οι 2-3 καλές στιγμές έγιναν μετά το 70ο λεπτό.

Παρά ταύτα οι δυο αντίπαλοι προσπάθησαν για την νίκη, δίνοντας όμως περισσότερο βάση στα αμυντικά τους καθήκοντα.
Την ερχόμενη αγωνιστική ο Αίολος υποδέχεται τον Απεραντιακό ενώ η Μυρίκη θα παίξει εκτός έδρας με το Κεράσοβο.
Α΄ Μέρος - Οι καλύτερες φάσεις
22΄ : Μακρινό σουτ του Κατσαρή κατέληξε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μεριγκούνη.
25΄ : Σουτ του Φούκα εκτός περιοχής μάζεψε ο Λάππας.
 Β΄ Μέρος -
Οι καλύτερες φάσεις

72 ΄: Απευθείας χτύπημα φάουλ του Παχή πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία του Αίολου.
81΄ : Ο Σαΐτης σούταρε από μακριά, με την μπάλα να περνάει άουτ
89΄ : Σέντρα-σουτ του Παχή από αριστερά, η μπάλα κατέληξε άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λάππα.
93΄ : Ο Ράπτης σέντραρε από δεξιά, βρήκε τον Λιάγκα, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λάππα.
Συνθέσεις Ομάδων
Μυρίκη (Βασίλης Φούκας) : Μεριγκούνης, Παχής, Ζαραβέλης, Κολόκας, Ζαλοκώστας, Μπουμπουρής, Γκορόγιας, Τσιλίκας Κ.(70΄ Ράπτης), Σιταράς Κ.(Χ), Σαΐτης, Φούκας(66΄ Λιάγκας Η.)
Αίολος (Νίκος Τριανταφυλλόπουλος) : Λάππας, Κορέντζελος(69΄ Σιταράς Κ.(Ν), Ράικος Γ.(78΄ Τσιλίκας Α.), Αζακάς, Τσουκαλάς, Τριανταφυλλόπουλος, Σιαλμάς(61΄ Ζαχαρόπουλος), Ράικος Ν., Νούλας Μ., Κατσαρής, Καρατσίκης
Διαιτητής : Ηλίας Γαλάνης (ΣΔΠ Ευρυτανίας)1ος Βοηθός : Γιώργος Στοφόρος (ΣΔΠ Ευρυτανίας)2ος Βοηθός : Λ. Κολοκώτσιος (ΣΔΠ Ευρυτανίας)