Δευτέρα 14 Μαρτίου 2011

ΔΟΞΑ - ΠΟΤΑΜΙΑ 2-2 Ισόπαλο το ντέρμπι στο Ραπτόπουλο

Ισόπαλοι με σκορ 2-2, αναδείχθηκαν Δόξα και Ποταμιά σε ένα χορταστικό παιχνίδι που έγινε την περασμένη Κυριακή στο γήπεδο του Ραπτόπουλου.
Οι φιλοξενούμενοι, παρότι προηγήθηκαν δυο φορές στο σκορ, στο τέλος ισοφαρίστηκαν από τους γηπεδούχους σε ένα ματς που είχε 4 γκολ, δοκάρι αλλά και αρκετά νεύρα κυρίως στην επανάληψη.
Το αποτέλεσμα αυτό στην ουσία δεν ευνοεί καμία ομάδα, όμως για τους γηπεδούχους έστω και ο βαθμός της ισοπαλίας τους κρατά στην 4η προνομιούχο θέση που οδηγεί στην τετράδα.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

8’ Πλάγιο σουτ του Α. Μπούρα και με πλασέ ο Φλωράκης άνοιξε το σκορ 0-1
12’ Πλασέ του Παππά, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας
33’ Εκτέλεση φάουλ Παππά, απέκρουσε με τα χέρια ο τερματοφύλακας.
34’ Ο Παππάς με κεφαλιά ισοφάρισε το παιχνίδι 1-1
35’ Δυνατό σουτ του Τύμπα, απέκρουσε με ωραία προσπάθεια ο τερματοφύλακας
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
57’ Δυνατό διαγώνιο σουτ του Μπαστάνη μόλις άουτ.
61’ Δυνατό σουτ του Ζαγκώτση Γ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
67’ Σέντρα Μπούρα Κ. και ο Μαντζιούτας Κ. με σουτ έκανε το 1-2.
73’ Δυνατό σουτ του Μπαστάνη στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Ποταμιάς
84’ Σουτ του Μπαστάνη έξω από την περιοχή, και γκολ 2-2
93’ Εκτέλεση φάουλ ο Ζαγκώτσης λίγο άουτ.
Συνθέσεις
ΔΟΞΑ: Ρεσίτης, Μυρισιώτης (Γεωργαλής 68’) Κορέντζελος, Παπαδήμος Λ. (Μπισμπίκης), Γούλας Σ., Γούλας Λ., Μπαστάνης, Παππάς, Τύμπας, Ανδρεάκης.
ΠΟΤΑΜΙΑ: Χαντζόπουλος, Αζακάς, Μπούρας Α, Γκορόγιας (Μαντζιούτας Ν. 49’), Τσουκαλάς, Ζαγκώτσης Γ., Νεοφύτου, Κώστιας, Μαντζιούτας Κ., Φλωράκης, Μπούρας Κ.