Παρασκευή 1 Οκτωβρίου 2010

ΜΥΡΙΚΗ – ΠΟΤΑΜΙΑ 1-1 Στο τέλος τα μοιράστηκαν όλα

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπυ της 1ης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος μεταξύ Μυρίκης και Ποταμιάς.
Σ’ ένα παιχνίδι φτωχό από φάσεις και θέαμα, οι δυο ομάδες δίκαια μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι προς το τέλος του α’ ημιχρόνου και στην αρχή της επανάληψης, ενώ οι γηπεδούχοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά και με τον Σταμούλη να βρίσκεται σε μεγάλη μέρα, κατάφεραν στο τέλος να σώσουν την παρτίδα έστω και με τον βαθμό της ισοπαλίας.
Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 30’ με το απίθανο γκολ του Τσουκαλά, ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ από το κέντρο του γηπέδου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων, ενώ η Μυρίκη ισοφάρισε στο 83’ με το γκολ του Σταμούλη. Γενικά θα λέγαμε ότι το αποτέλεσμα είναι δίκαιο, παρότι η Ποταμιά έδειξε καλύτερα στοιχεία σαν ομάδα και αν ήταν περισσότερο προσεκτικοί οι παίχτες της προς το τέλος του αγώνα θα μπορούσαν να φύγουν από το βοηθητικό ακόμη και με τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Την επόμενη αγωνιστική η Μυρίκη έχει ρεπό, ενώ η Ποταμιά υποδέχεται τον Αγ. Προκόπιο στο γήπεδό της την Κυριακή 3 Οκτωβρίου.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
26’ Σουτ του Κολόκα άουτ
30’ ΓΚΟΛ!!! Με απευθείας εκτέλεση φάουλ από το κέντρο ο Τσουκαλάς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα 0-1.
33’ Το δυνατό σουτ του Σταμούλη άουτ.
38’ Εντός περιοχής σούταρε ο Σταμούλης, απέκρουσε με γροθιές σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
41’ Σουτ του Μπάμπη Καρβέλη από το ύψος του πέναλτι, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
45’ Εκτέλεση φάουλ του Σταμούλη, απέκρουσε με γροθιές ο τερματοφύλακας
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
62’ Ο Γιαννακόπουλος πέρασε τον τερματοφύλακα, πλάσσαρε σε κενή εστία και άουτ.
63’ Το σουτ του Ίβρου πέρασε πάνω από την εστία της Μυρίκης
65’ Ο Σταμούλης εκτέλεσε φάουλ που κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
79’ Σουτ Καρβέλη, έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
79’ Δυνατό σουτ του Σταμούλη άουτ.
83’ ΓΚΟΛ!!! Ο Σταμούλης με απευθείας φάουλ έκανε το 1-1.
Συνθέσεις:
ΜΥΡΙΚΗ: Μαυραγιάννης, Ράπτη (75’ Λιάγκας Κ), Σταμούλης, Ζαραβέλης, Λέντζος, Τσιλιμέκης, Κολόκας (60’ Σιταράς), Ζαχαράκης, Λιάγκας Η., Οικονόμου, Καρβέλης.
ΠΟΤΑΜΙΑ: Χαντζόπουλος, Ίβρος, Μπούρας Α., Γκορόγιας, Τσουκαλάς, Ντρίβας, Μπανιάς (Αζακάς), Παπαρούπας, Γιαννακόπουλος, Μπούρας Γ., Ζαγκότσης Χ.