Πέμπτη 13 Ιανουαρίου 2011

ΑΙΟΛΟΣ – ΑΓΡΑΦΑ 2-1 Φιλική προθέρμανση για το πρωτάθλημα

Στα πλαίσια της διακοπής του τοπικού μας πρωταθλήματος, διεξήχθη το περασμένο Σάββατο στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου, φιλικός αγώνας μεταξύ Αίολου και Αγράφων. Το ματς αυτό , που βρήκε νικητή τον Αίολο με σκορ 2-1, έδωσε την ευκαιρία στους δυο προπονητές να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα και κυρίως να διαπιστώσουν σε τι κατάσταση βρίσκονται οι δυο ομάδες μια εβδομάδα πριν την επανεκκίνηση του πρωταθλήματος. Ο Αίολος προηγήθηκε με την συμπλήρωση του 20λεπτου με γκολ που σημείωσε ο Κατσαρής και οι Αγραφιώτες ισοφάρισαν με την λήξη του ημιχρόνου με ωραία κεφαλιά του Θεοχάρη. Το τελικό 2-1 για το συγκρότημα του Κώστα Πασσά διαμόρφωσε στο 50΄ ο Μπούκας.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Α΄ Ημίχρονο
13΄ Ο Κατσαρής σούταρε από την γραμμή της περιοχής των Αγράφων στέλνοντας την μπάλα άουτ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καλύβα Γ
15΄ Ο Κατσαρής σούταρε από την περιοχή των Αγράφων στέλνοντας την μπάλα άουτ
18΄ Ο καλύβας Κ σέντραρε από δεξιά βρήκε τον Θεοχάρη και αυτός από το ύψος του πέναλτι με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λάππα
21΄ Σουτ από κοντά του Ράϊκου Ν απέκρουσε ο Καλύβας Γ και στην επαναφορά σουτ από κοντά του Κατσαρή στην Δεξιά γωνία 1-0 ανοίγοντας έτσι το σκορ για την ομάδα του Αίολου
36΄ Ο Ζαχαρόπουλος μπήκε στην περιοχή σούταρε από αριστερά με την μπάλα να καταλήγει άουτ στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Καλύβα Γ
Β΄ Ημίχρονο
45΄ Ο Θεοχάρης εκτέλεσε φαουλ βρήκε τον Γατή Β και αυτός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1
50΄ Ο Μπούκας με σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Καλύβα Γ διαμορφώνοντας το τελικό 2-1
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Αίολος: Λάππας, Ζαχαρόπουλος, Χαλκιάς, Σιταράς, Ράϊκος Γ, Μπούκας, Ράϊκος Ν, Τριανταφυλλόπουλος Χ, Ξαγάρας, Σαλμάς, Κατσαρής ενώαγωνίστηκαν οι: Νάσιος, Ζαλοκώστας
Άγραφα: Καλύβας Γ, Μάκκας, Χβερώνης, Γατής Δ, Τσιγαρίδας, Γατής Β, Τσιγαρίδας Γ, Γαζέτας, Μπουμπουρής, Καλύβας Κ, Θεοχάρης