Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2010

ΚΡΕΝΤΗ – ΒΕΛΟΥΧΙ 0-2 Πάτησε κορυφή το … Βελούχι

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς βρέθηκε ο ΑΠΟΚ μετά την εκτός έδρας σπουδαία νίκη του επί της Κρέντης με 0-2.
Στο α’ ημίχρονο παίχτηκε κυρίως παιχνίδι κέντρου χωρίς να σημειωθούν πολλές φάσεις, με καλύτερη το σουτ του Τσιλιμέκη στο 34’, όπου μπλόκαρε εντυπωσιακά ο Α. Ντάλλας.
Στην επανάληψη και πριν συμπληρωθούν 10 λεπτά παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τα 2 γκολ του αγώνα, μέσα σε ένα 2λεπτο με τον Μπόνια και τον Κουτσουπιά και κάπου εκεί η υπόθεση νίκη έγειρε για τα καλά υπέρ της ομάδας του Γιάννη Ελεφάντη.
Στο 51΄ο Μπόνιας με σουτ από την περιοχή έκανε το 0-1 και στο 53’ ο Κουτσουπιάς με κεφαλιά έγραψε το τελικό 0-2.
Στο 64’ ο Κωστόπουλος σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι και στο 85’ ο Γ. Βούρτσας εκτέλεσε κόρνερ, ο Ρεσίτη προσπάθησε να αποκρούσει και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του.
Γενικά θα χαρακτηρίζαμε δίκαιη την νίκη του Βελουχιού, που επετεύχθη όμως με πολύ κόπο απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, που δικαιούνταν τουλάχιστον ένα γκολ.
Την επόμενη αγωνιστική η Κρέντη θα αγωνιστεί στον Αγ. Προκόπιο, ενώ ο ΑΠΟΚ θα υποδεχτεί την Ποταμιά.
59΄ Ο Φλωράκης σουτ από κοντά άουτ
64΄ Σουτ του Κωστόπουλου έξω από την περιοχή με την μπάλα να χτυπάει στο αριστερό δοκάρι
82΄ Απευθείας εκτέλεση φαουλ του Κωστόπουλου μπλόκαρε ο Ρεσίτης
85΄ Ο Βούρτσας Γ εκτέλεσε κόρνερ με τον Ρεσίτη να αποκρούει και στην συνέχεια η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι
87΄ Ο Μάκκας Κ σούταρε από την περιοχή του Βελουχίου με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ
Συνθέσεις:
Κρέντη: Ντάλλας Α, Βούρτσας Ν, Μπύρος Σ, Περούλας (Ντάλλας Ι), Κόκοτος, Καστάνης (Τσέτσος), Μπισμπίκης, Μάκκας Ε, Μάκκας Κ, Βούρτσας Γ, Κωστόπουλος
Βελούχι: Ρεσίτης, Πασσάς, Συγκελόπουλος, Γενιτσαρόπουλος Κ, Γενιτσαρόπουλος Α. (Τριανταφυλλόπουλος), Ντουφεκιάς, Μπόνιας, Τσιλιμέκης, Κουτσουπιάς (Νικολάου), Πάτρου Ρεμους, Φλωράκης (Τσιλίκας)