Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2010

ΚΕΡΑΣΟΒΟ - ΑΓΡΑΦΑ 1-4 Κυριάρχησε στο Β΄ ημίχρονο με κορυφαίο τον Κ. Καλύβα

Παίζοντας πολύ καλή μπάλα, μόνο για ένα ημίχρονο, τα Άγραφα επικράτησαν του Κερασόβου με σκορ 4-1, με πρωταγωνιστή τον υπέροχο Κώστα Καλύβα που σημείωσε τα 2 από τα 4 γκολ της ομάδας του.
Για ένα ημίχρονο η αναμέτρηση Κερασόβου – Αγράφων ήταν ντέρμπυ. Οι γηπεδούχοι παρά την ψυχρολουσία του γρήγορου γκολ που δέχτηκαν μόλις στο 5΄ από τον Καλύβα, ισοφάρισαν στο 39΄ σε 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκαν το πρώτο 45λεπτο.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο πετχυαίνοντας ακόμη 3 γκολ με τους Γουλέτα στο 52΄, τον Ηλιάδη στο 69΄ και τον Κώστα Καλύβα να πετυχαίνει ένα από τα καλύτερα γκολ της αγωνιστικής.
ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ
Α΄ Ημίχρονο
5΄ Από λάθος της άμυνας του Κερασόβου έγινε κάτοχος της μπάλας ο Καλύβας Κ σούταρε από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα 0-1
22΄ Σουτ του Σερπάνου λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ
39΄ Σουτ του Αρκουμάνη Χ μέσα από την περιοχή 1-1
Β΄ Ημίχρονο
47΄ Σέντρα του Ζωχάκη βρήκε τον Καλύβα Κ και αυτός από την περιοχή των γηπεδούχων σούταρε ε την μπάλα να περνάει λίγο άουτ
49΄ Σουτ του Γουλέτα από την περιοχή μπλόκαρε ο Κατσαδούρος
52΄ Ο Γουλέτας σούταρε από την περιοχή απέκρουσε ο Κατσαδούρος και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης σούταρε σε κενό τέρμα 1-2
60΄ Σουτ του Σερπάνου έξω από την περιοχή άουτ
62΄ Σουτ του Καλύβα Κ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ
69΄ Ο Ηλιάδης επιχείρησε σουτ έξω από την περιοχή του Κερασόβου με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα 1-3
75΄ Ο Κατής Α εκτέλεσε απευθείας φαουλ με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι
80΄ Ο Καλύβας Κ σούταρε έξω από την περιοχή των γηπεδούχων στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 1-4