Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2013

ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ.Ο.ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ


Ο.Καρπενησίου έκανε την καλύτερη φετινή του εμφάνιση μέσα στο σπίτι του και απέδειξε ότι όλοι οι αθλητές του είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Στους Περιφερειακούς Αγώνες που έγιναν στον Δημοτικό Κολυμβητήριο Καρπενησίου το περασμένο Σάββατο 23 Μαρτίου 2013, που στέφθηκαν με απόλυτη επιτυχία, τα ≪δελφίνια≫ του ΚΟΚ κατέκτησαν 40 μετάλλια (21 χρυσά, 14 ασημένια, 5 χάλκινα).


Στους χειμερινούς προαγωνιστικούς αγώνες Ανατολικής Στερεάς-Εύβοιας έλαβαν μέρος
αθλητές 9-12 ετών.
Ο προπονητής Τριανταφύλλου Σεραφείμ νιώθει υπερήφανος για τους αθλητές του όχι
μόνο για τα πολύ καλά αποτελέσματα άλλα και για την πολύ καλή συμπεριφορά που
υπέδειξαν κατά την διάρκεια του αγώνα.
Να σημειωθεί ότι ο Κ.Ο.Καρπενησίου έκανε πολλές προσπάθειες για να έρθουν οι αγώ-
νες στο Καρπενήσι και ζητάει ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Δήμαρχο Καρπενησίου και
στους υπεύθυνους Κλεομένη Λάππα Γιαννιώτη Παναγιώτη Τσάπρα Χρήστο και Τάκη
Νικόλαο για την συνεργασία .
Αναλυτικά τα αποτελέσματα :
1)ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ πρώτος στα 100 ύπτιο και στα 50 ελεύθερο και δεύτερος
στα 200 ελεύθερο
2)ΛΟΥΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ πρώτος στα 100 και 200 πρόσθιο
3)ΤΣΙΑΜΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ δεύτερος στα 100 ελεύθερο και στα 50 πρόσθιο και πέμπτος
στα 50 ελεύθερο
4)ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΗΛΙΑΝΑ πρώτη στα 100 ελεύθερο στα 100 ύπτιο και στα 50 ελεύθερο
5)ΚΟΠΑΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ πρώτη στα 50 πρόσθιο και δεύτερη στα 100 ελεύθερο
6)ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ πρώτη στα 50 πεταλούδα και δεύτερη στα 50 ελεύθερο
7)ΜΠΙΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ πρώτος στα 100 και 200 ύπτιο
8)ΜΠΙΚΑΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ πέμπτος στα 50 ελεύθερο
9)ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ δεύτερος στα 50 ελεύθερο και τρίτος στα 100 ελεύθερο
10)ΤΣΑΚΝΙΑ ΜΑΡΙΑ πρώτη στα 100 και 200 ύπτιο
11)ΚΟΛΑΖΑ ΧΡΥΣΑ δεύτερη στα 200 ελεύθερο και στα 100 ύπτιο
12)ΝΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ δεύτερη στα 50 ύπτιο
13)ΜΠΙΚΑΣ ΠΑΝ/ΤΗΣ τρίτος στα 100 πρόσθιο και τέταρτος στα 50 πρόσθιο
14)ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ έβδομος στα 100 ελεύθερο και ένατος στα 50 ελεύθερο
15)ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ δεύτερος στα 200 ελεύθερο και πέμπτος στα 50 ελεύθερο
16)ΜΠΟΥΡΓΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ δεύτερος στα 50 και στα 100 πρόσθιο
17)ΜΠΙΚΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑπρώτη στα 100 ελεύθερο και δεύτερη στα 50 ελεύθερο
18)ΤΣΙΩΝΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ πρώτη στα 200 ελεύθερο και στα 50 πρόσθιο
19)ΜΕΡΙΓΚΟΥΝΗ ΑΜΑΛΙΑ πρώτη στα 50 ύπτιο και πέμπτη στα 50 ελεύθερο
20)ΓΙΩΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ τρίτη στα 100 ελεύθερο και έκτη στα 50 ελεύθερο
21)ΝΤΡΙΒΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ τρίτος στα 50 πρόσθιο και πέμπτος στα 50 ύπτιο
22)ΓΑΒΡΙΗΛ ΞΕΝΟΦΩΝ πρώτος στα 50 ύπτιο και δεύτερος στα 50 πρόσθιο
23)ΚΑΡΔΑΜΠΙΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ τρίτος στα 50 ελεύθερο και τέταρτος στα 50 ύπτιο
24)ΚΟΛΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑ πρώτη στα 50 πεταλούδα και στα 50 ελεύθερο
25)ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ πρώτη στα 50 ελεύθερο