Τρίτη 15 Φεβρουαρίου 2011

ΚΕΡΑΣΟΒΟ – ΜΥΡΙΚΗ 2-4 Σημαντική νίκη για την συνέχεια

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης στις βαλίτσες της, επέστρεψε στο Καρπενήσι η Μυρίκη, μετά την επικράτησή της επί του ουραγού Κερασόβου με 4-2. Το συγκρότημα του Βασίλη Φούκα, παρότι βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, μετά το γκολ που σημείωσαν οι γηπεδούχοι με τον Λελούδη στο 10΄, αντέδρασαν άμεσα, ισοφάρισαν στο 20΄ με ωραίο φάουλ του Λέντζου και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-1 στο 41΄, σε ένα καθαριστικό σημείο του αγώνα.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι αντιστάθηκαν δυναμικά στην Μυρίκη, η οποία εδραίωσε την νίκη της στο τελευταίο 5λεπτο της αναμέτρησης, επιτυχαίνοντας 2 ακόμη γκολ, στο 85΄ με τον Κωστόπουλο και με τον Σιταρά στο 89΄. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στις καθυστερήσεις με τον Τσιγαρίδα να διαμορφώνει με σουτ το τελικό 4-2.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Α΄ Ημίχρονο
8΄ Ο Παχής εκτέλεσε απευθείας φάουλ έδιωξε σε κόρνερ ο Τρίκκας
10΄ Σέντρα του Κατσαδούρου βρήκε τον Λελούδη και αυτός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους 1-0
15΄ Σουτ του Κατσαδούρου έδιωξε με δυσκολία ο Λυρούδιας
20΄ Ο Λέντζος εκτέλεσε φάουλ από πλάγια δεξιά με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα ισοφαρίζοντας έτσι σε 1-1
21΄ Ο Σιταράς εκμεταλλευόμενος το λάθος του Τρίκκα έγινε κάτοχος της μπάλας επιχείρησε σουτ από την περιοχή του Κερασόβου με την μπάλα να περνάει άουτ
40΄ Φάουλ του Σταμούλη βρήκε τον Κολόκα ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ
41΄ Ο Σταμούλης σέντραρε από δεξιά βρήκε τον Σιταρά αυτός σούταρε από κοντά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-2
Β΄ ημίχρονο
61΄ Ο Αρκουμάνης Χ εκτέλεσε απευθείας φάουλ έδιωξε με δυσκολία ο Λυρούδιας
70΄ Σουτ του Σταμούλη από καλή θέση άουτ
85΄ Ο Κωστόπουλος εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Κερασόβου και πλάσαρε από κοντά κάνοντας το 1-3
89΄ Σέντρα του Φούκα βρήκε τον Σιταρά αυτός από κοντά σούταρε στέλνοντας την μπάλα στο βάθος της εστίας του Τρίκκα για τέταρτη φορά ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-4.
Στις καθυστερήσεις ο Αρκουμάνης εκτέλεσε απευθείας φάουλ αλλά ο Λυρούδιας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Τσιγαρίδας με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2-4
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Κεράσοβο: Τρίκκας, Λάππας Γ, Λαθύρης, Ρίζος, Ζιάκας (Αρκουμάνης Χ), Μούτσελος (Τσιγαρίδας), Ράπτης Μ, Λελούδης, Σεντής, Κατσαδούρος, Παπαροϊδάμης
Μυρίκη: Λυρούδιας, Παχής, Τσιούμας, Κωστόπουλος, Λέντζος, Καρδαμπίκης (Χαντζόπουλος), Κολόκας, Ράπτης Π, Σιταράς, Λέρης (Φούκας), Σταμούλης