Δευτέρα 30 Μαΐου 2011

Αγία Τριάδα-ΑΕΚ 1-1 - Όλα έγιναν στην παράταση

Γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Αγία Τριάδα και ΑΕΚ, σε ένα ματς που κρίθηκε στα λεπτά της παράτασης του αγώνα, καθότι στο 92΄ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 94!!!

Πριν από ακριβώς τρεις εβδομάδες στην αναμέτρηση της 1ης αγωνιστικής και στο ίδιο γήπεδο οι δυο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες με το ίδιο σκορ, με τα 2 τέρματα να σημειώνονται και τότε στην επανάληψη.

Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά στο πρώτο ημιχρόνιο, με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες. Η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά, αλλά η ομάδα της Αγίας Τριάδας ισορρόπησε σχετικά γρήγορα και έτσι το 0-0 ήταν φυσιολογικό.

Σχεδόν ίδια εικόνα είχε και το δεύτερο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται την κατοχή της μπάλας στο περισσότερο μέρος του και να μην δημιουργούν εκ νέου πολλές ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν σχετικά νωρίς με 10 παίχτες.

Παρότι το ματς δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό το φινάλε του ήταν απρόσμενα καλό. Ο δικέφαλος πίεσε στα τελευταία λεπτά του αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί στο 92ο λεπτό, όμως δεν κατάφερε το υπέρ της σκορ, αφού ο Αστέρας ισοφάρισε σχεδόν άμεσα στο 94΄, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1, που μοιάζει σύμφωνα με την εικόνα του παιχνιδιού δίκαιο.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

19΄ : Κεφαλιά-πάσα του Κυριαζή στον Τσέκα, ο οποίος έκανε το μπάσιμο στην περιοχή και το δυνατό σουτ, το οποίο έδιωξε ωραία με τα πόδια ο Καββαδίας.

32΄ : Σουτ του Κρουστάλλη Δ. λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε πάνω από το τέρμα του Κοράκη

36΄ : Καλοχτυπημένο φάουλ του Καββαδία Γ. (Δ) λίγο έξω από την περιοχή κατέληξε μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κοράκη

42΄ : Εκτέλεση φάουλ του Λαμπράκη μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο πορτιέρο της ΑΕΚ

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

53΄ : Μπάσιμο του Παρούτσα και σουτ εντός περιοχής μπλόκαρε στην γωνία του ο πορτιέρο της ΑΕΚ

61΄ : Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Σαπούνη για εξύβριση στα Θεία

67΄ : Σουτ του Τριανταφύλλου με το εξωτερικό λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Καββαδία

83΄ : Πάσα του Κυριαζή στον Τριανταφύλλου, σουτ του τελευταίου πέρασε λίγο πάνω από την εστία της Αγίας Τριάδας

85΄ : Σουτ του Ιωάννου εντός περιοχής και αριστερά έφυγε ελάχιστα άουτ από το τέρμα του Αστέρα

92΄ : Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Κυριαζή από δεξιά, ο Τριανταφύλλου προλαβαίνει την έξοδο του Καββαδία και με κεφαλιά έκανε το 0-1

93΄ : 2η κίτρινη στον Μπέσσα Γ., με την ΑΕΚ να ολοκληρώνει με 9 παίχτες

94΄ : Ο Καββαδίας Γ. (Δ) με όμορφη εκτέλεση φάουλ από μακριά έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Κοράκη, για να γίνει το 1-1

95΄ : Μπάσιμο και αριστερό σουτ του Τριανταφύλλου έδιωξε ωραία σε κόρνερ ο Καββαδίας

Συνθέσεις Ομάδων

Αγία Τριάδα : Καββαδίας Γ. (Π), Ντάσιος Κ. (87΄ Ζαχάρης), Κρουστάλλης Δ., Κόρδας, Μπλέντζας, Καββαδίας Γ. (Δ), Παρούτσας Λ., Κρουστάλλης Π. (56΄ Βελαώρας), Σκοτίδας, Λαμπράκης, Ντάσιος Ε.

ΑΕΚ : Κοράκης, Μπέσσας Γ., Λαμπαδάρης (46΄ Κολόκας), Χρυσικός, Παπαροιδάμης, Ιωάννου, Σαπούνης, Κυριαζής, Τσέκας (46΄ Τριανταφύλλου), Σώμαλης (63΄ Μπέσσας Ι.), Φεγγούλης