Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

ΔΟΞΑ ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΥ - ΚΕΡΑΣΟΒΟ 5-0 Πεντάρα με σβηστές μηχανές Δύσκολα θα συνεχίσει στο Κερασοχώρι ο Κώστας Λαθύρης

Ένα δεκάλεπτο, ήταν αρκετό στην Δόξα Ραπτοπούλου να πάρει μια άνετη νίκη επί του ουραγού Κερασόβου, με σκορ 5-0. Παρά την ευρεία του αυτή επικράτηση όμως, επί του αδύναμου Κερασόβου, το συγκρότημα του Δήμου Ασπροποτάμου, δεν ικανοποίησε με την απόδοσή του, καθότι στην αναμέτρηση αυτή ο Κώστα Λαθύρης κατέβασε κυριολεκτικά μια ομάδα ανάγκης, χωρίς πολλά βασικά στελέχη.
Οι γηπεδούχοι παίζοντας καλή μπάλα από το 30΄ και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου, κατάφεραν στο διάστημα αυτό να σημειώσουν 4 γκολ και να χάσουν τουλάχιστον άλλες 3 καλές ευκαιρίες για να αυξήσουν και άλλο τον δείκτη του σκορ. Στο Β΄ ημίχρονο και μετά το 5ο γκολ που σημείωσε για τους γηπεδούχους ο πολύ καλός Λ. Γούλας, η Δόξα έσβησε τις μηχανές της και το υπόλοιπο παιχνίδι κύλησε χωρίς ενδιαφέρον και φάσεις μπροστά από τις εστίες των Γαλανού και Κώτσια. Αξιοσημείωτο να αναφερθεί ότι οι φιλοξενούμενοι σε όλο τον αγώνα δημιούργησαν ελάχιστες ευκαιρίες με την καλύτερη αυτών, ένα καλό σουτ του Κοσμά που εξουδετέρωσε εντυπωσιακά ο Κώτσιας στέλνοντας την μπάλα κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο. Η βαριά ήττα και κυρίως το γεγονός ότι στην ομάδα δεν υπάρχει συμμετοχή όλων των ποδοσφαιριστών στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, με αποτέλεσμα σε κάθε αγώνα να απουσιάζουν 3-4 βασικοί παίχτες, σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες θα οδηγήσει τον Κώστα Λαθύρη να αναθεωρήσει την απόφασή του και τελικά να μην συνεχίσει στη τεχνική ηγεσία του Κερασόβου, όπου κάθισε διερευνητικά για 2 παιχνίδια.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Α΄ Ημίχρονο

10΄ Σουτ του Γούλα Λ από πλάγια δεξιά με την μπάλα να καταλήγει άουτ
12΄ Κεφαλιά του Παππά εξ’ επαφής έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Γαλανός Χ
15΄ Κεφαλιά του Γούλα Σ από κοντά άουτ
25΄ Σουτ του Παππά από κοντά με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικούς και να καταλήγει κόρνερ
30΄ Μπάσιμο του Τύμπα από δεξιά σούταρε από την περιοχή του Κερασόβου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας έτσι το σκορ για τους γηπεδούχους 1-0
33΄ Σουτ του Παπαδήμου Λ έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ
40΄ Μπάσιμο του Παππά σούταρε μέσα από την περιοχή του Κερασόβου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα 2-0
41΄ Μετά από λάθος της άμυνας του Κερασόβου ο Γούλας Λ σούταρε από την περιοχή 3-0
42΄ Ο ίδιος παίκτης με σουτ από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Γαλανού Χ κάνοντας έτσι το 4-0